Region

Odpocząć od miejskiego zgiełku w tutejszych lasach lub podziwiać architektoniczne perły Torunia i Bydgoszczy, a najlepiej jedno i drugie... Gdyby powiedzieć, że region ten ma mnóstwo walorów turystycznych, to w gruncie rzeczy - niewiele powiedzieć. Jego różnorodność i bogactwo zachwycają i przyciągają turystów, spragnionych różnych form aktywności. To region bogaty w zabytki, różnorodne obiekty architektury najwyżej klasy. Kulturowa różnorodność przyciąga turystów, miłośników historii i po prostu ciekawych świata. Wybór aktywności jest zatem bardzo duży!

Pod względem atrakcyjności turystycznej Toruń kojarzony jest głównie ze swoim historycznym centrum - Średniowiecznym Zespołem Miejskim, składającym się z trzech obszarów założonych w XIII wieku: Starego Miasta, Nowego Miasta i zamku krzyżackiego. Miejsce wypełnione historią Torunia to Żywe Muzeum Piernika. Pachnące słynnymi piernikami, które w magiczny sposób przeniesie nas do XVI - wiecznej piernikarni. Możemy nie tylko posmakować, ale sami upiec piernika według receptur sprzed 500 lat. 

W Bydgoszczy najstarsze, choć niezbyt liczne zabytki zgrupowane są w rejonie Brdy i Starego Miasta. Jest to średniowieczna część Bydgoszczy, w której dominuje zabudowa XIX-wieczna. Natomiast na północ od niej zlokalizowane jest Śródmieście - dzielnica rozbudowywana w czasach zaboru pruskiego, gdzie znajdują się przykłady ciekawej architektury secesyjnej i eklektycznej. Głównym wyróżnikiem Bydgoszczy jest Kanał Bydgoski i nadrzeczne położenie miasta. W sąsiedztwie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, dawnej fabryki chemicznej Zachem oraz Puszczy Bydgoskiej znajduje się „Exploseum” (Centrum Techniki Wojennej DAG Fabrik Bromberg). To dawna tajna pohitlerowska fabryka zbrojeniowa, która stała się najciekawszą industrialną atrakcją turystyczną Bydgoszczy.

W środkowej części województwa kujawsko-pomorskiego  między aglomeracjami Torunia i Bydgoszczy położone jest Nadleśnictwo Solec Kujawski. W większości stanowi ono środkowy fragment kompleksu Puszczy Bydgoskiej ograniczony od północy rzeką Wisłą, od południa natomiast przez rzekę Noteć.
Na terenie nadleśnictwa jedną z najliczniej odwiedzanych atrakcji turystycznych jest ścieżka „Ku źródliskom” o długości 3,5 km. Trasa wiedzie przez urocze zakątki lasu bogatego we florę i faunę. Podczas wędrówki szczególną ciekawość wzbudza rzadkie zjawisko wypływającej z ziemi wody, która niewielkim strumieniem wpada do leśnego, cicho szemrzącego, tajemniczego stawu. Zjawisko to jest tym bardziej ciekawe, że źródlisko usytuowane jest na terenie ubogim w wodę, w którym warstwy wodonośne znajdują się stosunkowo głęboko.

W granicach obszaru terytorialnego zasięgu działania nadleśnictwa znajduje się miasto Solec Kujawski, w którym mieści się jego siedziba. Miasto położone między Bydgoszczą, a Toruniem, ulokowane w przepięknej leśnej scenerii jest popularnym miejscem turystycznym. Na powierzchni ponad 12 ha znajdują się tutaj m.in. takie atrakcje jak JuraPark, gdzie można zobaczyć ponad 100 modeli dinozaurów zamieszkujących niegdyś Europę, Amerykę Płn., Afrykę i Azję.

Kontakt

Hotel Dobre z Lasu
ul. Leśna 64
86-050 Solec Kujawski

Godziny pracy:
24h


Godziny otwarcia restauracji:
12.00 - 20.00

Recepcja i rezerwacje:

tel. +48 52 387 16 38

Restauracja Dobre z Lasu:

+48 606 700 199

facebook
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij