Dla aktywnych

Hotel Dobre z Lasu to idealne miejsce dla wielbicieli aktywnego wypoczynku. Z myślą o Nich przygotowaliśmy mnóstwo pomysłów na spędzenie czasu w najbliższej okolicy. W Puszczy Bydgoskiej znajdziecie Państwo idealne warunki do uprawiania sportu o każdej porze roku.

Nordic walking

W Hotelu Dobre z Lasu możesz wypożyczyć kije do Nordic Walking. To sport dla każdego i doskonały sposób na korzystanie z uroków Puszczy Bydgoskiej. Spacer z kijkami poprawia kondycję, odciąża stawy i wspomaga proces odchudzania. Podczas marszu używamy blisko 90% mięśni. Uprawianie tego sportu przez godzinę pozwala spalić 400-700 kalorii, czyli o 20-40 proc. więcej niż podczas zwykłego spaceru. Mocniej pracują także płuca – o 20-60 proc. niż w czasie marszu.

Piesze wycieczki

Na terenie Puszczy Bydgoskiej wyznaczone są liczne szlaki turystyczne i ścieżki edukacyjne. Wytyczone i oznaczone we współpracy z leśnikami zaprowadzą Państwa w najbardziej urokliwe zakamarki lasów, pozwolą podczas spaceru poznać ich specyfikę, zapoznać się z pracą leśników. Wędrówki piesze i spacery to ulubiona forma spędzania czasu w naszych lasach.

Jogging

Bieganie po lesie jest nie tylko przyjemniejsze, ale też zdrowsze. Powietrze w lesie jest kilkadziesiąt razy czystsze niż w miastach, a olejki eteryczne wydzielane przez drzewa mają działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. W dodatku żywa zieleń i panująca w lesie cisza działają na człowieka uspokajająco. Wpływ na nasze zdrowie ma też to, po czym biegamy. Pod tym względem leśne ścieżki mają zdecydowaną przewagę nad asfaltem i płytami chodnikowymi. Są miękkie i amortyzują wstrząsy podczas stawiania kroków. Ma to zbawienny wpływ przede wszystkim na nasze kolana i kręgosłup.

Rowery

Puszcza Bydgoska to prawdziwy raj dla miłośników wycieczek rowerowych. Na terenie Nadleśnictwa Solec Kujawski znajduje się blisko 110 km tras rowerowych. Szlaki rowerowe są wytyczone po drogach leśnych, na których ruch samochodowy jest znikomy. Dzięki temu macie Państwo zdecydowanie wyższe poczucie bezpieczeństwa oraz serie niezapomnianych widoków.

Zanocuj w lesie

Nadleśnictwo Solec Kujawski wyznaczyło specjalne obszary leśne o powierzchni blisko 2 000 hektarów, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. Zapraszamy do zapoznania się z programem.

Kontakt

Hotel Dobre z Lasu
ul. Leśna 64
86-050 Solec Kujawski

Godziny pracy:
24h


Godziny otwarcia restauracji:
tymczasowo nieczynna

Recepcja i rezerwacje:

tel. +48 52 387 16 38

Restauracja Dobre z Lasu:

+48 606 700 199

facebook
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij